Vzpomínka na Anglii a Nizozemí, 2.díl

19. listopadu 2018 v 8:00
Nestihli jste si přečíst 1. část o mé návštěvě Nizozemí? Stačí kliknout na obrázek mlýnů.Úterý 2.10.
Na snídani jsme si mohly vzít opečené toasty či si vybrat z několika druhů cereálií. Jedny cereálie jsem si tedy vybrala a zalila sójovým mlékem, které k mému překvapení bylo přichystané. Vím, že už je to taková klasika, ale i tak mě to potěšilo. Po snídani jsme obdržely papírovou taštičku, ve které jsme měly jídlo na celý den. Obsah taštičky se skládal z housky s nějakou pomazánkou (řekla bych, že to byl hummus), granola tyčinky, malého balíčku chipsů a vody. Holky ještě dostaly muffin a já místo něj banán, mandarinku a sladko-slaný popcorn, který byl opravdu dobrý a to klasický popcorn nemám ráda…

Jackie nás zavezla na místo srazu, kde pro nás přijel autobus a všichni společně jsme vyrazili na Castle Howard.


Odpoledne jsme přijeli k bývalému cisterciáckému klášteru Rievaulx Abbey.Po prohlédnutí kláštera jsme podnikli procházku krajinou v oblasti North Yorkshire Moors.

Na večeři nám rodina připravila burger s hranolkami. Já jsem místo masa dostala zeleninovou placičku. Jako dezert byl pro nás nachystán žlutý meloun a velká čokoládová cookie. Nechápu, že jsem to všechno snědla, ale bylo to vynikajicí!


Středa 3.10.

Ve středu jsme zamířili k troskám kláštera Whitby Abbey.Poté jsme se vydali do Scarborough, kde jsme si prohlédli zříceninu hradu Scarborough.


Po prohlédnutí jsme zamířili do města, kde jsme dostali na chvíli rozchod. Asi 5 metrů od místa rozchodu byl obchod se zdravou výživou Grape tree a moje srdce zaplesalo. Čekala jsem, že na tyto obchody v Anglii natrefím na každém rohu, a proto jsem si koupila jen pár věcí. Různé datlové tyčinky, např. s mátovou příchutí a rozhodla jsem se vyzkoušet i směs zelených potravin tzv. super greens. Poté jsme prozkoumali zdejší Marks&Spencer, který mě tedy překvapil svou rozlohou, je mnohonásobně větší než u nás. A navíc, takový výběr všemožného jídla!Nakonec jsme se podívali do krásné přírodní rezervace bílých útesů Flamborough Head.
Moje večeře se tentokrát skládala z vegan chicken, opečených brambor, rajčat, salátu a hrášku. Po večeři přišel na řadu opět dezert ve formě cookie a žlutý meloun.


Čtvrtek 4.10.

Ve čtvrtek ráno jsme se rozloučili s rodinami. Všechna zavazadla jsme odnesli do autobusu a šli si prohlédnout York. Zde jsme navštívili gotickou katedrálu a vyhlídku Clifford's Tower.Poté jsme dostali rozchod a každý se mohl podívat, kam chtěl. Primark, Poundland, Whittard, Marks & Spencer… většina, včetně nás, nevynechala ani obchůdek s předměty z Harryho Pottera. Celkem mě zarazilo, že se vedle sebe nacházejí tři obchody s HP tématikou, ale tak nejspíš se jim daří.
Odpoledne jsme vyjeli z Yorku směrem k Eurotunelu, kterým jsme přejeli do Francie, odkud jsme dále pokračovali domů. Očekávala jsem, že mi v tunelu zalehnou uši, popř. mi bude špatně, ale k mému překvapení se nic z tohoto nedělo. Popravdě řečeno, pokud bych nevěděla, že se nacházím pod mořem, ani bych to nezpozorovala. A pak už jsme pouze jeli a jeli a za cca 30 hodin jsme přijeli domů.

Jsem ráda, že jsem mohla poznat nová místa a nové lidi. Celý výlet jsem si moc užila a klidně bych jela znovu.

Navštívili jste někdy Anglii či Nizozemí? Určitě mi napište do komentářů!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama