Co se u mě událo?

29. října 2017 v 13:30 |  Ze života
Ahoj! Po opravdu dlouhé době vás vítám u dalšího článku. Tento článek měl vyjít asi tak před měsícem, ale prostě jsem ho nestihla sepsat a dát celý dokupy. Tento článek je popis jednoho týdne, takže takový zápis z deníčku. Tento typ článku píši teprve podruhé, ale tak snad se vám bude líbit a něco se o mně dozvíte.Úterý,19.září

V úterý jsme dostali na příští rok přihlášky do tanečních. Všichni si okamžitě našli partnery a utvořili páry a já jsem s ještě pár dalšími lidmi čekala co bude. A jestli se nějak domluvíme.

Středa, 20.září
Byla jsem špatně naladěná, a to hlavně kvůli tanečním. Chvílemi jsem si myslela, že tu přihlášku snad roztrhám. Absolutně jsem neměla náladu na učení, teda ne, že bych ji někdy měla, ale tentokrát jsem se prostě k učení přinutit nedokázala. A navíc jsme dostali přihlášku na lyžák. Takže se přidala další starost. Buď se přihlásím do Alp, nebo do Česka. Jelikož nejsem zdatná lyžařka, poprvé a naposledy jsem na lyžích stála na lyžáku, bylo mi vlastně jedno kam pojedu. Jakoby nebylo mi to úplně jedno, ale snad chápete. Alpy jsou sice Alpy, ale já bych si tam radši vzala foťák a fotila, než lyžovala. A taky to Rakousko je dražší, že... Zvítězilo tedy Česko.


Čtvrtek, 21.září
Ve čtvrtek jsme se sešli s taťkou s paní učitelkou, která dříve učila bráchu angličtinu, protože jsem nedávno dostala pětku ze slohovky z angličtiny. Nebyla jsem totiž schopná napsat v časovém limitu potřebný počet slov. Tento rok se nám vyměnila naše bývalá profesorka angličtiny za lepší a v písemkách možná i trochu přísnější. Chce nás totiž pořádně připravit k maturitě, což jí vůbec nemám za zlé. Zatím se jí to daří.

Pátek, 22. září
V pátek jsem se přiřítila do školy asi o čtyři minuty později, než začíná vyučování. Profesorka už byla ve třídě a řekla mi: "Víš, že máš pozdní příchod? Ostatní mi říkali, že to nezapisuji." No, tak si říkám, no dobré. Během prvního měsíce první pozdní příchod. Šla jsem si tedy sednout, a když jsem si sedla, tak ona hned spustila: "No a když jsi přišla pozdě, tak půjdeš k tabuli." No, super. Přišla jsem k té tabuli, nadiktovala mi zadání a já se nějak snažila dobrat k výsledku. Nakonec jsem se k výsledku dobrala, ale ke špatnému. A ona řekla: "No a je to celé špatně." Takže mi řekla, jak to má být a poslala mě si sednout.

Víkend, 23.září a 24. září
Tento víkend jsme s kamarádkami strávily trochu netradičně. Ke příležitosti 20.let od vydání 1. knihy ze série o Harrym Potterovi se v kině promítal harrypotterovský maraton. V sobotu promítání začínalo po dvanácté hodině a končilo po jedenácté večer. Ke zhlédnutí byly první čtyři díly. V neděli se taktéž začínalo po dvanácté a celý maraton skončil po desáté večer. My jsme v kině zhlédly Tajemnou komnatu, Vězně z Azkabanu a v neděli Fénixův řád a Prince dvojí krve. Už předem jsme si zarezervovaly lístky za 20,- Kč pod podmínkou, že přijdeme v kostýmu. Prodavačka lístků nám kladla na srdce, že musíme opravdu přijít v kostýmu, ve kterém jsme se teda opravdu dostavily. Doufaly jsme, že nám naše převleky uznají, takže když jsme odevzdávaly vstupenky ke kontrole ani jsme nedutaly. Ale "kontrola" se na nás ani nepodívala a pustila nás do sálu. Všechny jsme měli oblečený nějaký hábit, či dlouhý kabát. Kamarádky si s sebou vzaly hůlky a já si "vytetovala" znamení zla. Musím říct, že to byl opravdu skvělý zážitek vidět tuto sérii na velkém plátně.
Pondělí, 25. září
Odpoledne mi přišlo upozornění na novou známku. A víte, co? Dostala jsem pětku z páteční hodiny chemie. Učitelka mi v ten pátek neřekla, že mám pětku, pouze mě posadila zpátky. Fakt jsem byla hrozně naštvaná, protože kdyby mi to v ten pátek řekla, tak bych se s tím smířila. Ale tak ona se prostě v pondělí rozhodne, že mi dá pětku, jo? AHA.

Tento den také proběhla 1.hodina volejbalu. Opravdu nechápu, jak jsem se já, člověk, který naprosto nesnáší volejbal, mohla přihlásit do volejbalového kroužku. Asi před pěti lety jsme ve škole sledovali volejbalový turnaj vyšších ročníků a jeden míč mě zasáhl. A taky když hrajeme volejbal, nebo spíš něco, co se volejbalu podobá, v hodině tělocviku, učitelka mě pořád opravuje, a proto jsem se tomuto sportu až doteď obloukem vyhýbala. S kamarádkami jsme si říkaly, že bychom to mohly ze srandy zkusit a přijít na první hodinu. Dvě kamarádky tam už chodí, tak jsem si řekla, že to taky zkusím, třeba to bude něco jiného než v hodinách tělocviku. A taky že bylo! Za celou hodinu jsem se naučila víc než za všechny hodiny tělocviku. A taky byla tahle hodina mnohem zábavnější.Úterý, 26. září
Tento den jsem zamířila na první doučování z angličtiny. Byla jsem z toho sice trochu nervózní, ale bylo to moc super.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pája Pája | 30. října 2017 v 20:23 | Reagovat

Bylo pěkné si připomenout celý týden. Harryho jsem si moc užila, byla to úplně jiná atmosféra v tom kině:). Jsem opravdu ráda, že chodíš se mnou do volejbalu, kvůli tomu se tam těším ještě víc:D. Nebudu tady rozepisovat, co jsem dělala já, protože to víš ;-). Doufám, že články budou vycházet častěji a nevymlouvej se na školu. Všichni víme, že máš nejlepší spolusedící:*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama