Lesní překvapení–rozuzlení

11. června 2017 v 17:31
Druhá část příběhu je tady. Pokud jste nečetli první část. Klikněte zde.

Dopadnu na zem. Porozhlédnu se okolo sebe. Jsem přilepená na obřím lízátku. Zpod stromu vyleze skřítek. Podobný tomu, který na mě před chvílí vybafl. Vytáhnu ze své kapsy přístroj podobný vysílačce "Okamžitě mě sundejte. Proč mě tu držíte?". "Šéfe, máme ji. Setkáme se na místě, vše vychází podle plánu". "Co po mně chcete? Nic jsem neudělala", ozvu se. "Buď zticha a vydrž, za chvíli přiletí šéf. Já absolutně nevím o co jde, jsem zde jako zástup". Uprostřed mýtiny se naráz objeví vysoký skřítek. Na hlavě mu sedí vysoká, stříbrná čepice. "Neboj se, nechceme ti ublížit. Potřebujeme od tebe pouze jednu malou laskavost." "A co je to za laskavost?", zeptám se. "Potřebujeme si ověřit pár faktů". Přiskočí ke mně menší skřítek s červenou čepičkou. "Slavíš narozeniny 30. prosince?" "Co je vám do toho? Povím vám to v pouze případě, že mi řeknete, za jakým účelem mě tu držíte. "Slavíš narozeniny 30. prosince", zeptá se ještě jednou, poněkud hlasitěji. "Ano", pípnu. "Proč jsem nalepená na tom lízátku?" "Abys nám neutekla, ozve se skřítek." "Proč nechcete abych vám utekla?" Hlavní skřítek povzdychne, "dobře, povíme ti to. Avšak budeš se muset zaručit slibem mlčenlivosti. Pokud komukoli povíš, co jsi slyšela, budeš potrestána vysokým trestem. Každý, kdo si tímto trestem prošel, hluboce trpěl. Přemýšlela jsi, kde se v lese vzala ta lízátka, stromy obalené staniolem, mašličky a vajíčka pověšená na stromech?" Přikývla jsem. "Nemůžu se s vámi moc bavit, nemůžete mě z toho lízátkua vysekat ven?", zeptám se. Skřítek vyřkne nějaké zaklínadlo. Lízátková chapadla se mě okamžitě vzdají. Skřítek položí otázku znovu, "dumala jsi nad tím, kde se tady vzaly ty ozdoby?" "To víte, že přemýšlela, nedošla jsem ale k žádnému racionálnímu řešení". "Máš pravdu, to co ti teď povím, není ani trochu racionální".


"Jednou za čas se ze světa vytratí jedno roční období". "Cože? Slyšela jsem správně?" "Ano, jakkoli se to zdá šílené, je to pravda. To proto někdy v zimě nenapadne sníh, to proto občas na jaře trneš zimou. Samozřejmě se snažíme, aby se to nestávalo, ale bohužel děje se. Dnes se nám například ztratil podzim." "Zní to opravdu neuvěřitelně, až neskutečně, ale téměř vše to vysvětluje. Až na to, že pořád nechápu, proč jste mě sem zatáhli".
"No, to je další věc. Pokaždé když se ze světa vytratí jedno období, losuje se jedno číslo. Tentokrát los padl na trojku. Jak se nám podařilo zjistit, narodila ses 30. prosince. Když sečteš jednotlivé číslice ze 30, získáš tři. Když sečteš číslice prosince-dvanáctku, dostaneš tři. "Takže 2001 sečteme a získáme taky tři". "Ano, správně". "Dobře, mám v datu narození tři trojky, ale k čemu to je?" "Pokud bys nám potvrdila ještě jeden údaj, stala by ses vyvolenou a musela bys nám pomoci s hledáním podzimu". "Co chcete vědět tentokrát?" "Narodila ses ráno ve 3 hodiny, 3 minuty a 3 vteřiny"? V duchu se zasměju. "Ne."


"To není možné. Kdo zajišťoval hledanou osobu? Trymphis? To jste svěřili takovou důležitou práci zrovna jemu? Bylo snad jasné, že on to nějakým, jakýmkoli způsobem zkazí." "Počkejte a co se stalo?", zeptám se. "Pomoci nám dokáže pouze člověk narozený ráno ve 3 hodiny, 3 minuty a 3 vteřiny. "Dobře a může to být někdo narozený třeba 21.3.?" "Pravidla toto bohužel nepovolují". Ve vyvoleném datu musí proběhnout třikrát součet. Zvlášť se musí sečíst den, měsíc a rok. Výsledkem každého sčítání musí být číslo tři. V čase se součet neprovádí. Musíme tedy najít člověka narozeného 12., 21., či 30. prosince." "Do vaší záchrany se tedy nečekaně vetřela chyba. Ještě by mě ale zajímalo, proč jste nenalezli někoho jiného narozeného v jiný odpovídající den? Proč zrovna mě?". "V blízkosti lesa bydlíš pouze ty. Mysleli jsme si, že ty nám můžeš pomoci. Vypadalo to, že našim pravidlům vyhovuješ. Avšak, spletli jsme se. "Dobrá, zkusím vám s hledáním správné osoby pomoci. Podzim sice nesnáším, ale i přes všechny útrapy, které jste mi způsobili, jste mi docela sympatičtí. Pomůžu vám".
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 11. června 2017 v 21:22 | Reagovat

Pěkně ujeté vyprávění, ale líbí se mi :-)

2 Danča Danča | Web | 12. června 2017 v 10:08 | Reagovat

Určitě zajímavé :-)

3 un-ordinary-girl un-ordinary-girl | 13. června 2017 v 16:18 | Reagovat

Trochu přeslazení, ale úžasné ❤❤❤

4 Lucie Lucie | Web | 15. června 2017 v 21:00 | Reagovat

[1]:[2]:[3]: Děkuji. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama