Co se minulý týden událo?

25. června 2017 v 19:08 |  Ze života
Ahoj, zdravím vás u nového, tentokrát u mě trochu netradičního, deníčkového článku. Jelikož mi minulý týden přišel zajímavý, chtěla jsem vám jej popsat. Jedná se o souhrn toho, co se u mě minulý týden událo.


První hodinu v pondělí jsem málem omdlela radostí. Věřila jsem v to a opravdu se to stalo. Podařila se mi získat jednička ze čtvrtletní písemné práce z matematiky. Znamená to tedy, že budu mít na vysvědčení jedničku z matematiky, čemuž ještě doteď nemůžu uvěřit. Navíc jsem ve třídě skončila na 3. místě!

Na úterý bylo ve škole naplánováno běhání osmistovky. Rozdělily jsme se do dvou týmů a běžely jsme. Ono je vždycky nejhorší to vyběhnutí. Ale zvládly jsme to. Docela mě to překvapilo, ale z naší skupiny jsem doběhla první. Ze záznamů z minulého roku jsem se dozvěděla, že jsem se zlepšila o 23 sekund. Skvěle! Běhání a cvičení se evidentně fakt vyplácí. Navíc, holky mě chválily, takže jsem se cítila naprosto skvěle.

Ve středu jsme s mamkou zamířily ke kadeřnici. Vlasy jsem si nechala zkrátit o asi 15 cm. Což je dost, ještě když si vzpomenu na to, že dříve jsem se bála nechat zastřihnout i konečky. :D A ještě jsem ve škole dostala za svoji úvahu v češtině 1*. Úspěšný den.


Ve čtvrtek mi udělalo radost nepsání písemky z fyziky. Díky opravám mi tam vychází 1,44. Bez oprav by mi vycházelo 2,5. Takže mám nášlap na jedničku, snad se mi to povede. Odpoledne mě kamarádka vytáhla do obchoďáku, protože si na léto potřebovala koupit kraťasy. Sice jsem se zařekla, že budu fakt šetřit, ale dlouho jsme se neviděly, tak jsem šla samozřejmě. Prošly jsme pár obchodů a pak mě do očí trefila toto tričko. Jsou na něm symboly z Harryho Pottera, takže jsem s ním okamžitě vlezla do kabinky. A to jsem si schválně na nákupy oblékla šaty, abych si nic nezkoušela. Tričko mi kupodivu nebylo velké a sedělo mi, takže jsem si ho koupila. Pak jsme se zašly najíst a jely domů.
V pátek jsem si trošku přispala. Vzala jsem si za spolupracování na dni otevřených dveří studijní volno. Ráno mi začalo opravdu skvělou snídaní. Připravila jsem si pohankovou kaši posypanou semínky a mandlemi a vzala jsem si jablíčko a jahody od babičky. Potom jsem začala uklízet. Při úklidu jsem našla spoustu různých věcí. Obrázky, hračky, přívěsky, tunu prachu. Odpoledne mi odpadly tanečky a rozhodla jsem se jít si zaběhat, protože mě nebavilo být celý den doma. Uznávám, že běh s rýmou asi není dobrý nápad. Běželo se mi totiž docela špatně, navíc mě ještě do zad hřálo šimralo prudilo slunce. Nazvala bych to takovým běžeckým blokem. Bylo to dost nepříjemné. Navíc mi nefungovala a vypadávala běžecká aplikace, takže fakt super. Běžecký blok mě naštěstí po asi 1,5 km přešel. I tak jsem raději zamířila domů. Když jsem se tam nějak dopotácela, obloha se zatáhla a změnila v černou plochu a začalo lít jako z konve. Na jednu stranu jsem byla ráda, že jsem nezmokla, protože lilo opravdu hodně, ale na druhou stranu, déšť by byl při běhu příjemným zpestřením. Pak jsem si ještě zacvičila jógu a začala si psát seznam věcí. Rozhodli jsme se totiž jet na návštěvu k babičce a překvapit ji, protože o víkendu slavila narozeniny.
Myslím, že se nám to povedlo. Babička měla nějaké tušení, že někdo přijede a tušila správně. Opravdu jsme se tam všichni sešli. Teta babičce složila básničku, ve které měl každý část, kterou po příjezdu recitoval. Po přivítání jsme si vytáhli svůj oběd, protože babička s námi příliš nepočítala, a naobědvali jsme se. Poté následovala jakási "bojovka". Všichni kromě babičky jsme se schovali v jednom pokoji a snažili se být potichu. Babička zrovna v ten den měla naplánovanou návštěvu lidí z úřadů, kteří jí přišli popřát a chvíli u ní posedět. Báli jsme se, že kdyby nás tam viděli, bylo by jim to nepříjemné a hned by odešli. Myslíte, že se nám to podařilo? Samozřejmě, že ne. :D Když se u babičky usadili, zamířili jsme na zahrádku, kde nás babiččini gratulanti poté dokonce navštívili a popovídali si s námi. Odpoledne jsme se občerstvili koláčky a pochutnali na Schwarzwaldském dortu. S bráchou jsme si venku zahráli přehazovanou a na schovávanou. A večer jsme opékali. Taková nezdravá sobota. Ach jo! V neděli jsme se naobědvali v restauraci. Objednala jsem si lososa se špenátem. Přišel mi trochu slanější, ale jinak bych mu nic jiného nevytkla. Poté už nám zbývalo pouze balení, loučení a zamířili jsme domů.

A jak jste minulý týden strávili vy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pája Pája | 25. června 2017 v 20:35 | Reagovat

Taky jsem měla minulý týden úspěšný:)). Osmistovka mě taky mile překvapila, takže se těším, až si spolu půjdeme zaběhat a pak to oslavíme nějakým dortíkem :D.

2 Lucie Lucie | Web | 21. července 2017 v 13:31 | Reagovat

[1]: Jasně ráda půjdu, ale s tím dortíkem teda nevím. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama