Vysněná superschopnost

5. března 2017 v 13:25 |  Téma týdne
Ještě předtím než usnu se zavrtám do měkké peřinky a užívám si pohodlí své postele. Někdy si zrekapituluju celý den, ale většinou jsem tak unavená a pouze se snažím vyčistit si hlavu a vůbec na nic nemyslet. Jednou jsem ale uvažovala o něčem, o čem jsme se s kamarádkou bavily. Už několikrát jsme vedly diskuzi o tom, jaké superschopnosti bychom chtěly mít. A víte k čemu jsme dospěly?

Podle mě by bylo skvělé běhat rychlostí světla. Kdybych něco zapomněla, mohla bych pro to jednoduše zaběhnout a nikdo by si ani nevšiml, že jsem zmizela. Kdyby mě někdo chtěl napadnout, jednoduše bych utekla. Když začne pršet, okamžitě doběhnu domů a zůstanu v suchu. Jednoduše bych zaběhla do zahraničí, vyfotila se s Eiffelovkou, nakoupila nějaké suvenýry a běžela zpět.
Kamarádka zase navrhovala, že by bylo úžasné umět zastavit čas. Zastavili by se i lidé a pouze ty, které bychom určilli, by se mohli pohybovat a žít v dané situaci. Tak například, ve čtvrtek nám náš učitel fyziky řekl, že má pro nás připraveno opakování, což v jeho řeči znamená písemka. Většina lidí na ni nebyla připravena a právě v tuto chvíli by se "zastavovač času" hodil. Zastavila bych času, s kamarádkami bychom to opsaly ze sešitu a dostaly bychom jedničku. Teda ony nejspíš dobrou známku dostanou, protože to alespoň trochu uměly, ale já jsem na to hleděla jako opařená. Ze šesti otázek mám správně pouze jednu. Myslím, že budu ohodnocena výbornou známkou. A nebo kdyby někde vypukl požár, stačilo by zavolat hasiče, stopnout požár, hasiči by oheň uhasili a bylo by ty.
Stejně si ale říkám, že ovládat kouzla, to je ta pravá SUPERSCHOPNOST pro mě. Kdybych mohla využívat této schopnosti, další bych již nepotřebovala. Mohla bych se kouzly přemístit domů, přičarovat si dobré jídlo nebo se rychle naučit látku do školy. Díky kouzlům bych mohla dosáhnout čehokoli.. Oblast kouzel mám teď hrozně v oblibě a to díky Harrymu Potterovi, kterého v nejbližší době asi dočtu. Zrovna teď čtu poslední knihu z této série. J.K. Rowlingovou opravdu obdivuji, nechápu jak tento příběh vymyslela. Je úžasná a hrozně nadaná! Ale na druhou stranu, dělat pomocí kouzel úplně všechno by byla asi nuda. Takže když o tomto přestanu uvažovat, zjistím, že už je opravdu pozdě a měla bych jít spát.

Pictures:brandonsneed.com
larisa-nikolaevna.ru
liteleymamu.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Siginitou Siginitou | Web | 5. března 2017 v 13:33 | Reagovat

Tohle je krásně napsaný, takhle o tom taky občas uvažuji :)

2 Eliss Eliss | Web | 5. března 2017 v 13:41 | Reagovat

Já bych chtěla umět vládnout času a být nesmrtelná :-)

3 Pája Pája | 5. března 2017 v 14:26 | Reagovat

Náhodou dnes nebo včera jsem přemýšlela nad tím, že bych někdy chtěla být neviditelná. Avšak opravdu pokud bych si měla vybrat, rozhodně bych zvolila možnost vrátit a zastavit čas. Člověk si někdy až pozdě uvědomí, kolik toho promrhal. Mohla bych ještě strávit chvíle s lidmi, se kterými jsem to už nestihla. Naučila bych se to, co jsem nestihla. Prožila bych znovu zážitek nebo okamžik, který jsem jen tak přešla. Bylo by to skvělé...

4 Lucie Lucie | Web | 5. března 2017 v 19:49 | Reagovat

[1]: Děkuji. :)
[2]: O té nesmrtelnosti taky občas uvažuji, ale zase si říkám, že žít na světě věčně, není to pravé.
[3]: Neviditelnost se taky hodí, mohla bych třeba někoho tajně špehovat... :-D
Vrátit se do minulosti, vrátit zlá slova, která jsme řekli, to by mohla být taky užitečná věc. Ale co když změnou činů v minulosti ovlivníš negativně budoucnost?

5 Lucienne Lucienne | Web | 9. března 2017 v 16:54 | Reagovat

Pěkně napsané. :) Taky jsem o tom občas uvažovala a hlavně o schopnosti zastavit čas. :) Nebo se umět teleportovat. :D Škoda, že to nejde. Pak by bylo vše jednodušší. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama