I věci umí být nemilosrdné

27. listopadu 2016 v 23:12 |  Téma týdne
Dle mého názoru má srdce z kovu spoustu lidí, dokonce i věcí, proto jsem se rozhodla rozepsat o jedné věci, která má těch kovových srdcí snad několik.

A co to je? No přeci matematika! Možná si říkáte, že jsem proti tomuto předmětu pouze zaujatá, ale já se vám pokusím ukázat, že to není až taková pravda.

Matematiku ráda nemám, to vám říkám na rovinu. Ale proč vlastně?

Matematika vyžaduje naprostou přesnost, požaduje naprosto nezpochybnitelné výsledky, což mi sympatické nepřijde. Proto jí patří označení "královna věd", což se mi líbí ještě mnohem méně. Při počítání rovnice se nesmíte dopustit jediné chyby, protože tato věda poté pracuje s táhlou chybou, takže pokud se chyby dopustite na začátku, automaticky je zbytek příkladu prostě špatně. Dále této vědě také nemohu odpustit to, že existuje, spousta typů příkladů, například slovních úloh. Takže i když znáte postup, kterým by se úloha dala vyřešit, musíte na ni přijít prostě nějak jinak. Tedy tak to cítím alespoň já.

Také bych ocenila, kdyby se ve školách psaly v hodině matematiky písemky na teorii, a ne pouze na sestrojovaní geometrických obrazců a slovní úlohy. Nebo tady mám řešení, které je ještě lepší! Co kdyby žádné pisemky a zkoušení nebylo? :--))

Co kdybychom se učili o historii matematiky? Kdy a kde vznikla? V některých chvílích bych se klidně učila i o trigonometrii, vicedimenzionalním prostoru, a nebo o slavných matematicich, než abych počítala, tedy snažila se počítat.
Předpokládám, že tohle by matematika asi neakceptovala, takže toto "proti matematické tažení" zůstane pouze zde na blogu.

Takže to bylo takové mé malé "postěžování" nad vědou, která pod svým vznešeným názvem, pod svou křupavou kůrkou schovává takové záludnosti.

TT: Srdce z kovu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LUPA:) LUPA:) | 28. listopadu 2016 v 14:09 | Reagovat

Pamatuji si, že na základce jsem matematiku milovala. Avšak každým ročníkem je to horší:D. Líbí se mi, že si to takto pojala. Vím, že matiku ráda nemáš, proto tenhle článek Ti šel opravdu ze srdce, které z kovu rozhodně není:).

2 Lucie Lucie | Web | 28. listopadu 2016 v 19:01 | Reagovat

[1]: Mně taky matika na základce nevadila, avšak doba pokročila a je to čím dál tím horší. A děkuji za milý poznatek :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama