Jak změnit názor?

15. srpna 2016 v 11:23 |  Téma týdne
To je snad poprvé, kdy píšu článek na téma týdne v pondělí. :) Tentokrát na téma týdne "Zkusme změnit názor".

Je dobré mít svůj vlastní názor, někdy je ale zapotřebí akceptovat i názory jiných. Hádáte se o to, který jogurt je lepší?* Zda bílý nebo ovocný? Řekněte si, proč si myslíte, že je ten váš názor správný. Máte ho podložený nějakými důkazy, fakty? Zkuste si sepsat seznam s plusy a mínusy. Proč si myslíte, že je bílý jogurt lepší než ovocný? Chutná vám více, je zdravější? Všechno si napište na papír. K čemu jste dospěli? Zjistili jste, že tyto jogurty se nedají srovnávat? Nebo, že ovocný bude přeci jen lepší?

Když si stojím za svým názorem a někdo mi přednese svůj, názor se mi může zalíbit, ale co když s ním souhlasím jen částečně? Co udělám? No, sepíši si seznam pro a proti. Psala jsem ho docela nedávno, když jsem si říkala, zda jsem se rozhodla správně, že pojedu na tábor. V tu chvíli se mi tam skutečně nechtělo. Když jsem si, ale napsala výhody a nevýhody, výhod mi vyšlo více a ujistila jsem se, že na tábor chci opravdu jet a, že se na něj těším.

Takže, když si za svým názorem stojíte a věříte, pokračujte v tom, ale akceptujte i názory druhých.

*Vůbec nechápu jak jsem došla k jogurtu (:D), ale chtěla jsem sem dát takové neutrální téma. Nechtěla jsem psát třeba o uprchlících.
P.S.: V tomto krátkém článku se objevilo 10 otazníků.
Protože odjíždím dneska na tábor, již nestihnu přidat příspěvek ke sportovní výzvě. Omlouvám se. Vydám ho, až přijedu. Můžete se taky těšit na články s back to school tématikou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LUPA:) LUPA:) | 19. srpna 2016 v 20:56 | Reagovat

Ahoj Lucko, myslím, že ten článek si napsala fakt suprově. Plusy a mínusy jsou užitečné a taky to budu muset vyzkoušet!:) Taky jsem se pokusila na to napsat článek, tak uvidíme, jak to dopadne;) Měj se hezky, LUPA:)

2 Lucie Lucie | Web | 26. srpna 2016 v 22:57 | Reagovat

[1]: Upŕímně si nemyslím, že by byl tento článek něco světoborného, ale tak, pochvala potěší. :--))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama