Jak jsem zvládla přijímačky?

13. dubna 2016 v 17:10
Jak jsem zvládala přijímací zkoušky? Nějaké rady pro Vás? Vše se dnes dozvíte!
Dělala jsem přijímací zkoušky na osmileté gymnázium, takže se u přijímacích zkoušek na čtyřleté a šestileté gymnázium, střední školu nebo já nevím kde, může lišit.
Hlavním bodem je začít se učit co nejdříve a rozvrhnout si to tak, abyste se látku stihli naučit a ještě si ji zopakovat. Já jsem se začala učit, když začaly přípravky, což byl tak měsíc a půl před termínem přijímacích zkoušek. Chodila jsem 2x týdně do přípravných kurzů, což si myslím, že mi částečně pomohlo. Látku, kterou jsme ten den v přípravkách probrali, jsem si večer přečetla a zkontrolovala jestli všemu rozumím. Tyto materiály(+různé knížky, testy) jsem si pak četla každý večer. Materiály každou hodinu přípravek rostly, takže na konci mi zbyla pěkná hromada papírů.
Večer před přijímacími zkouškami jsem si nachystala oblečení, do tašky hodila propisku, blok a svačinu. Když jsem se v den D vzbudila, měla jsem chuť se někam schovat, odletět na Měsíc, nebo dojet s pomocí růžového jednorožce na duhu, kde bych strávila zbytek svého života, protože jsem se těch přijímaček opravdu bála. Po překonání této "krize", jsem se nasnídala, umyla, málem spláchla do záchodu( ale to ne, kecám. :D ) a oblékla. Samozřejmě jsem ráno, jako obvykle vždy nestíhala, a proto jsme vycházeli dost pozdě. Když jsme se blížili mílovými kroky ke škole, tak místo toho, abych byla nervóznější víc a víc, stres ze mě pomalu opadával a když jsem křížkovala* správné odpovědi, tak jsem byla úplně v klidu. To fakt nechápu. Nicméně kdyby ve škole nestáli učitelé, kteří uchazečům ukazovali správnou cestu do třídy, tak tam bloudím dodnes. Takže děkuji. :) Po příchodu do třídy jsem si našla volné místo, sedla si na něj a řekla si, že umím všechno co jsem se učila a že jsem do toho dala maximum. Potom přišla učitelka, která nám řekla, kde se máme podepsat, co máme vyplňovat a kolik času na testy máme. A pak jsme křížkovali a křížkovali a občas škrtali. Nejdříve jsme vyplňovali test z matematiky, poté následovala 20 minutová přestávka a na řadu přišel test z českého jazyka. Každý test jsme mohli vyplňovat 60 minut. Po napsání testů jsme byli propuštěni a mohli domů. Věděla jsem, že jsem na testu z češtiny udělala chybu, ale nemyslela jsem na to a snažila si užít tento sluníčkový den, protože bylo opravdu krásně. Mamka mi za vyplnění testů slíbila návštěvu restaurace, kde jsem si dala kuřecí plátek.


Takže si ho dejte taky. :D*Správné odpovědi se značí křížkem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Michala Kašparová Michala Kašparová | 13. dubna 2016 v 19:20 | Reagovat

Tak já ti moc děkuju, docela jsi mi pomohla, hlavně s tím učením. Fakt jsem nevěděla, jesti to moc neflákám nebo něco podobného.

2 Lucie Lucie | E-mail | Web | 13. dubna 2016 v 23:24 | Reagovat

[1]: Míšo, jsem ráda, že jsem ti pomohla. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama