Prosinec 2015

Mám předsevzetí?

28. prosince 2015 v 13:06
Joo, píšu druhý článek na téma týdne a vydávám dnes zároveň druhý článek. :D

Vítám Vás u dalšího článku. Vypadá to, že prosinec je nejplodnějším měsícem na články (nepočítám fakty, fotografie). Jak tak nad tím přemýšlím, tak si na Nový rok předsevzetí občas dávám, ale myslím si ho pouze v duchu v hlavě , nahlas ho neříkám. Nepotřebuji pak slyšet kecy řeči o tom, že se mi to nepovedlo a blablabla. Snažím se dávát si předsevzetí, která jsou pro mě splnitelná. Rozhodně si neřeknu, že dostanu jedničku z fyziky, protože vím, že se mi to určitě nepodaří (děkuji za tu dvojku). Ale co takové předsevzetí, že budu cvičit? Jo, to bych mohla zvládnout. Nebo, že bych zase začala běhat? Ale proč si dávát předsevzetí o tom, že začnu běhat v lednu, když je zima a sněží(i když to tento rok na sníh nevypadá)? Přeci si i v průběhu roku můžu říct, že začnu běhat. Píšu z vlastní zkušenosti, protože první den prázdnin jsem si řekla, že si půjdu zaběhat a skutečně jsem venku okolo půlhodiny zůstala. První tři dny jsem běhala s bráchou, ale jej to potom přestalo bavit a tak jsem běhala sama. Určitě je lepší běhat s někým, ale když běžíte sami, tak si běh pořád můžete užít. Odpočiňte si kdy a kde chcete, měňte své trasy podle sebe. Je to čistě na Vás!
Příští rok předsevzetí plánuji, týká se ohledně blogování. JIné nemám, ale možná mě napadne ještě něco, co bych chtěla skutečně dokázat.

P.S.: Dneska jsem zavítala na svůj blog a vidím, že jsou zde 4 lidi online. Děkuji mockrát. Mějte se hezky :)
Pokud máte nápady na články, které bych mohla vydat, pište, ráda se nechám inspirovat. Klidně mi můžete napsat na ASK.

Děkuji...

28. prosince 2015 v 0:00
Tento článek píši o den dříve. Jupí!

Ahoj,
tak dnes 28. prosince uběhl už půlrok, co tady se svým blogem straším. Blog jsem založila 28.6. a prvním článkem (pokud nepočítám uvítací) se stal recept na jogurtové pohlazení. Pořád tomu nemůžu uvěřit, že je to už šest měsíců, ale skutečně to tak je. Děkuji Vám za veškerou přízeň v roce 2015. Ráda bych Vám poděkovala za předčasný a skvělý dárek k narozeninám (30.12.) → na mém blogu jsem přivítala skoro 500 návštěv! Možná, že se Vám podaří těch 500 návštěv do 30. dosáhnout, kdo ví. Děkuji za čtení mých článků, děkuji za komentáře, nesmírně si jich vážím. A nebojte se, všechny kometáře si čtu, možná jsem na některé zapomněla odpovědět, ale stoprocentně jsem si je přečetla. :)
A co bych chtěla v příštím (půl)roce změnit?
Ráda bych vydávala články častěji. Ono nejde o to, že bych neměla nápady, těch mám relativně dost a mám pěknou sbírku článků ve složce Rozepsané, ale prostě nestíhám. Pořád mám čas a potom dělám všechno na poslední chvíli, já jsem prostě taková, ale zkusím s tím něco udělat a ty články pravidelně vydávat.
Na co se můžete těšit v lednu?
V lednu příštího roku se chystám udělat menší giveaway, tedy soutěž pro mé čtenáře blogu, abych někoho ze svých "fandů" čtenářů za jeho přízeň obdarovala. Určitě sledujte blog a dozvíte se více.
Chci připravit i srovnání několika balzámů na rty a vtipný článek o škole. No, nechte se překvapit!

Do nového roku Vám přeji jenom veselé zážitky, hodně štěstí, zdraví, lásky a pohody. A pokud vlastníte blog, tak i hodně věrných čtenářů.
Lucka

Vánoční otázky~TAG

24. prosince 2015 v 17:13
Ahoj,
přeji Vám krásný sváteční den. Rozhodla jsem se, že pro Vás připravím TAG na téma Vánoce. Můžeme jít na to.

1) Kdy ses začala těšit na Vánoce?
Tu pravou vánoční náladu jsem získala až včera při zdobení stromečku. No jo, když nesněží.

2) Máš adventní kalendář?
Ano, tři. Jeden čokoládový, jeden vláčkový a jeden látkový ( viz včerejší článek o mé domácí výzdobě). :D

3) Co večeříte na Štědrý den?
Rodiče s bráškou kapra a já kuřecí maso, protože ryby moc nemusím. A ještě jíme bramborový salát.

4) Posloucháš nějaké vánoční písničky?
Ano, písničky jsou super. Mezi mé oblíbené patří třeba Jingle Bells, Feliz Navidad, Let it snow atd.

5) Máte doma živý nebo umělý stromek?
Každý rok kupujeme živý. Miluju vůni jehličí, ale nesnáším když se mi zabodnou do nohy.

6)Kdy a s kým zdobíš vánoční stromek?
Jak jsem již psala, zdobili jsme ho včera-23. s bráchou. Většinou ho zdobíme 23. prosince, ale když se zadaří může být ozdoben i 22. prosince.

7) V jaké zemi bys chtěla alespoň jednou trávit Vánoce?
Ve Španělsku, 22. prosince probíhá obří loterie s názvem El Gordo a hraje se
o velmi hodnotné dárky. Dárky přinášejí 6. ledna Tři králové.

8) Na co se o Vánocích ráda díváš v televizi?
Na pohádky. Každý rok se všichni díváme na Tři oříšky pro Popelku. Já tu pohádku miluji a moje maminka zná většinu frází nazpaměť.

9) Pečeš na Vánoce cukroví?
Tento rok jsem to raději přenechala mamcee s bráchou, ale minulý rok jsem se taky zapojila.

10) Umíš balit dárky?
No, nějak to zabalím, ale že bych se tím mohla živit tak to ne. Řekla bych, ale že jsem na tom líp než brácha, protože ten na dárky napsal: "POZOR! Balilo to dítě". Ale vyřešil to chytře. Docela mě to balení baví a tak se snažím si s tím všelijak vyhrát.

Toto je tedy vše. Ještě jednou Vám přeji krásné a veselé Vánoce. 🎁

Zdobíme

23. prosince 2015 v 19:54
Ahoj,
tak jsem si říkala, že by vás určitě zajímalo, jak na Vánoce zdobíme byt, a proto jsem si připravila pár fotografií s ozdobami, které jsou u nás doma k nalezní. Užijte si to!

Adventní kalendář nemusí být jenom čokoládový. Doma na poličce máme vystavený tento dřevěný vláček s šuplíčky, ve kterých se schovávají různé věcičky. Tento rok jsme tam našli třeba gumové medvídky, kteří tam bydleli minimálně dva roky. No, mňamka! ;) Kdyby vás to zajímalo, tak vláček je z obchodu Möbelix, ale straší u nás už docela dlouho a nevím zda byste ho tam teď sehnali.
Jeden kalendář je přeci málo, tak tady je ještě jeden, tentokrát ušitý z látky. Dříve na něm byla i zlatá čísla, ale ta se postupem času odlepila. Ozdobili jsme je tedy kolíčky s čísly 1-24. Každý večer, kolíček s příslušným dnem příkolíčkujeme na provázek. Nějaké kolíčky se už, ale ztratily a sbírka tedy není kompletní.
Abychom nezůstali pouze u kalendářů, na skříni mám pověšený stříbrno-modrý řetěz s hvězdičkami a kuličkami z Kiku. Dostala jsem ho minulý rok od bráchy. :)

Tato ozdůbka sestavená z umělých větviček, oříšků a šišek nám zdobí skříň na které vládne televize.

Najde se někdo, kdo stejně jako já zbožňuje sněžítka? Tohle je konkrétně z Kiku, kupovala jsem ho minulý rok za 25,- Kč.

Dokonce i z něčeho obyčejného, třeba z šišky lze vyrobit krásnou dekoraci.

Takže děkuji za přečtení článku a přeji Vám veselé Vánoce, hodně dárečků a do nového roku hodně štěstí a zdraví. :)

Tipy na vánoční dárky!

12. prosince 2015 v 22:39 Vánoce
Ahoj,
Vánoce už klepou na dveře, a proto jsem si připravila inspiraci pro ty, kteří dárky stále ještě nemají. Tak jdeme na to!

Jako první tady mám připravený DIY dárek. Je to obrázek s pusinkami. :*
Koupila jsem si rámeček, vzala si bílý papír, několik rtěnek a lesků a pusinkovala jsem papír. :D Papír jsem poté vložila do rámečku.

Medvídek k sestavení je určitě skvělým dárkem pro menší děti nebo kreativce. V pytlíku naleznete vše, co k sestavení medvídka potřebujete. Stačí jenom lepidlo a lepící páska.
Dětem se určitě zavděčíte i plyšákem. Mému bráchovi se moc líbí plyšáci s velkýma očima. No, a mě ostatně taky.

Co takhle potěšit babičku nebo dědu sadou křížovek? Nebo nějakou dobrou knihou? Jistě to ocení.

Znáte nějakého milovníka čaje? Pořiďte jim termohrnek nebo "termosku". V tomto zimním období určitě nebude k zahození!

Máte známého, který všude chodí pozdě? Pořiďte mu hodinky. Seženete je jak v kamenných obchodech, tak i v zahraničních e-shopech. Stačí si jen vybrat!

Přijde Vám už trapné dávat "sprcháče" a šampony? Ideální volbou jsou tyto mini šamponky a vlasové kůry, které jsou k sehnání v drogerii dm.

Mobil se v této době vybíjí velmi rychle, a proto se určitě neztratí ani power bank, kterou nabijete a až bude váš telefon potřebovat, jendoduše ho dobijete. Ideálí na cestování.

Jídlo patří mezi důležité věci v našem životě, tak proč nekoupit oříšky a nepřesypat je do nějaké pěkné sklenice? Potom už stačí jenom pěkně zavázat, přidat mašli, věnování a pěkný dárek je na světě!

Teď se hudba na CD už tolik neposlouchá, ale klidně můžete kamrádovi koupit CD s jeho oblíbenýcm interpretem. Ho to potěší a taky do toho dáte kousek sebe, protože víte, co daný poslouchá a má rád.

Moje maminka miluje sypané čaje. Za 50 g zaplatíte okolo 60 Kč. Lze si samozřejmě říct, kolik množství chcete.

Máte v rodině "zimovřivce"? Můžete mu koupit ohřívací láhev neboli termofor.