Červenec 2015

Eos vs. baby lips

19. července 2015 v 17:13 Recenze
Eos vs. baby lips

V tomhle článku vám předložím můj názor a srovnání dvou balzámů-eos a baby lips.
Já vlastním baby lips intense care ve žlutém obalu a eos pomegranate raspberry v tmavě růžovém obalu. Budu srovnávat pouze tyhle a tím pádem může být mezi různými eosy a baby lipsy různý rozdíl.
Obrázek ze stránky: www.thehunt.com

1) Cena
V čem se tyhle balzámy určitě liší je cena. Pravý* eos můžeme najít od 120 Kč, zato baby lips už od 50 Kč a seženeme ho v drogerii, což se o eosu říci nedá.
2) Tvar
Co dělá eos eosem? Tak je to určitě jeho obal, který připomíná tvarem vajíčko a poznáme ho na první pohled. Baby lips najdeme jako většinu balzámů v tyčince.

3)Hydratace

A teď k hydrataci, která je velmi důležitá. Baby lips by měl zajišťovat 8 hodin hydratace, což bych řekla že splňuje a je ideální na noc. Přes den vydrží tak 3 hodiny, protože určitě jíte, sportujete a účinek pomalu vyprchává. Eos vydrží na rtech tak 12 hodin a je tedy opět jako BL** vhodný na noc. To je super, ale
přes den podle mě vydrží sotva 2 hodiny.


4)Další výhody
BL obsahuje SPF 20 čímž chrání rty před slunečním zářením. Eos obsahuje vitamin E, který má antioxidační účinky, jojobový olej-ten pomáhá zachovat přirozenou vlhkost a má ochranný UV filtr. Dále obsahuje i bambucké máslo. A nádherně voní.

Když to tak všechno shrnu, tak je na hydrataci odborník BL
a na vůni a složení eos. Přeci jenom mám, ale ten eos radši.

A jaký balzám preferujete vy? Dejte mi vědět v komentářích.

DIY~pleťová maska

9. července 2015 v 12:22 DIY~vytvoř si sám
Léto je v plném proudu a na naši pleť působí řada vlivů, z nichž některé nedělají pleti dobře. Koupání, opalování i to naši pleť ovlivňuje. Proto jsem se rozhodla, že vám ukážu jednoduchý a levný způsob jak pleť zaručeně překvapíme. Vybrala jsem pro vás z internetu masky, u kterých je základní surovinou med, a které jsou na přípravu velmi jednoduché. Postup je u všech masek stejný a naleznete ho dole. Sluníčkový den ☼

Pleťová maska z medu a kávy
° 3 lžičky rozpustné kávy
° 1 polévková lžíce meduPleťová maska proti akné
° 3 lžičky medu
° 1, 5 lžičky skořice
° šťáva z jedné půlky citronu (pokud máte citlivou pleť, tenhle krok vynechejte)

Pleťová maska z jogurtu a medu
° 2 polévkové lžíce
° 1 polévková lžíce medu
Obrázek ze stránky: jenprokrasu.jenprozeny.cz
Ingredience dáme do misky a začneme míchat lžící do doby než nám vznikne hmota podobná kaši. Pleť vyčistíme čistící vodou nebo čistícím mlékem a naneseme vytvořenou masku. Necháme 15 minut působit a poté smyjeme vlažnou vodou.